Film

film

Galeria

Eko Styl


Akcja „Jezioro Tajemnic”

Nowa inicjatywa Sławogrodu!

Skansen „Sławogród” został oficjalnym sponsorem nagrody w Akcji Eksploracyjno – Historycznej „JEZIORO TAJEMNIC”.
W piątek 26 sierpnia 2016 r. „Sławogród” zadeklarował swój udział w akcji i partnerską współpracę w obszarach swojego szczególnego zainteresowania – działaniach związanych z wątkami średniowiecznymi akcji „JEZIORO TAJEMNIC”.

Odkrywaj Tajemnice Jeziora Drawskiego!

Z akcją „JEZIORO TAJEMNIC” możecie zapoznać się na stronie http://jeziorotajemnic.pl/ oraz na facebookowej stronie https://www.facebook.com/jeziorotajemnic/about/

Templariusze powrócą do Czaplinka! http://wrota.czaplinek.pl/content/view/10709/1/

baner-jt

Na planie filmu STARIGROD 1197

Z ciekawostek… w lipcu będzie u nas gościła ekipa filmowa. Sławogród zamieni się w plan filmu historycznego. Projekt filmowy STARIGROD 1197 jest to filmowa adaptacja dziejów historycznych Starogardu Gdańskiego dotyczącego okresu XII/XIII wiecznej historii Starogardu. Scenariusz filmu powstał na podstawie dostępnych faktów historycznych o Starogardzie z tego okresu i wiąże się historią zakonu Joannitów.

GALERIA – Plan filmowy STARIGROD 1197

starigrod

Wizyta znanej blogerki Anity Demianowicz

Dzisiaj odwiedziła nas przebojowa blogerka Anita Demianowicz. Wrażenia z jej pobytu w Sławogrodzie można przeczytać tutaj:

http://azpomorze.pl/2014/09/16/po-slowiansku-i-na-slodko/

Zapraszamy też na jej bloga i stronę www:

https://www.facebook.com/pages/Anita-Demianowicz-Blog/271375356327863?ref=ts&fref=ts

http://www.banita.travel.pl/

Po słowiańsku i na słodko | Aż Po Morze
16 Wrzesień 2014 Bez kategorii Po słowiańsku i na słodko Ekoland, miód drahimski, Pałac Siemczyno, Siecino, Sławogród Zostaw komentarz 5 Views Bujałam się na huśtawce przed Pałacem Siemczyno. Było już późno, ale ja po…

Oblężenie Sławogrodu A.D. 2014 – „Karnawał Biedy”

„Żebracy i ludzie marginesu przybywajcie z zapchlonych stron świata na pierwszy w historii karnawał biedy! Bawmy się, bo kto biedy nie zna, ten szczęścia nie umie ocenić.”

Gildia Żebraków i Trędowatych

Sławogród zaprasza na kolejną imprezę historyczną z cyklu Oblężenie Sławogrodu, która odbędzie się w dniach 05.-07.09.2014 r.

GALERIA – Oblężenie Sławogrodu A.D. 2014 – „Karnawał Biedy” 

Wystawa „Bitwa Pod Cedynią”

22 czerwca 2014 roku w Sławogrodzie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „Bitwa Pod Cedynią”. Wystawa przedstawia początki Państwa Polskiego, działalność polityczną Mieszka I oraz przebieg bitwy pod Cedynią. Wzbogacają ją rysunki Bartłomieja Baranowskiego – autora wystaw o tematyce średniowiecznej, od wielu lat związanego z ruchem rekonstrukcyjnym. Dodatkową atrakcją wystawy jest możliwość wcielenia się w rolę ambitnego Mieszka, czeskiej księżniczki Dobrawy lub walecznego Czcibora. Serdecznie zapraszamy!

ZAKOŃCZENIE WARSZTATÓW CIESIELSKICH !!!

W SŁAWOGRODZIE w dniu 7 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu

„WARSZTATY CIESIELSKIE WRAZ Z BUDOWĄ
ŚREDNIOWIECZNYCH MASZYN OBLĘŻNICZYCH

I ORGANIZACJA IMPREZY HISTORYCZNEJ
Z ICH WYKORZYSTANIEM”

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2007-2013, Osi 4 „Leader”, działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów.
Warsztaty odbywały się w każdy weekend od 10 maja do 1 czerwca 2014 r. Uczestnicy zapoznali się z zawodem cieśli poprzez budowę średniowiecznych machin oblężniczych. Mieli możliwość praktycznego zapoznania się z konstrukcją i metodami budowy stosowanymi do dzisiaj.
Podczas oficjalnego zakończenia rozdano certyfikaty uczestnictwa oraz przeprowadzono grę terenową przy użyciu wybudowanej machiny oblężniczej. Zabawę dla uczestników warsztatów oraz przybyłych gości przygotowało bractwo rycerskie – Koszalińska Kompania Rycerska.

Zapraszamy do galerii projektu!!!

loga

SŁAWOGRÓD ZAPRASZA !!!

Zapraszamy chętnych na darmowe warsztaty ciesielskie w Czaplinku, których celem jest praktyczna nauka zawodu ciesielstwa poprzez budowę średniowiecznych machin oblężniczych. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania si z konstrukcją i metodami budowy stosowanymi do dzisiaj w ciesielstwie.

Rozpoczęcie warsztatów 10.05.2014 r.
Liczba uczestników ograniczona
Informacje i zapisy pod tel. 602 424 690

Więcej informacji na stronie www.slawogrod.eu

loga

VI Oblężenie Sławogrodu- Turniej Rycerski, 20-22.07.2012r. datowanie imprezy XII i XIII w.

Mam zaszczyt ogłosić, że Chorągiew Rycerska Primus Inter Pares organizuje w Sławogrodzie Turniej Rycerski. Podczas imprezy odbędą się następujące konkurencje:

1. Turniej łuczniczy
2. Turniej miecza
3. Bieg rycerski
4. Rzut toporem i oszczepem do celu
5. Turniej Kubby (jak co roku;-))
6. Walka z Machinami Pagińskiego na czas (nowość!!!)

W trakcie festynu odbędzie się Pasowanie Rycerskie, którego dostąpią najlepsi pośród nas.
Impreza zakończy się huczną biesiadą, na której będą obecni dostojnicy z okolicznych miast i wsi. Stoły uginać się będą od jedzenia, a smukłe dziewki będą nalewać przednie trunki.

Sława!!!

Witaj na nowej stronie Sławogrodu!